НА ЖИВО: Каляри – Болоня 1:0, Антов титуляр – Футбол свят – Италия

Отборите на Каляри и Болоня играят при резултат 0:0 в двубой от 25-ия кръг на италианската Серия А.

Gulliver/GettyImages

Българският национал Валентин Антов е титуляр и ще направи своя дебют за тима на Синиша Михайлович.

Каляри е на 18-а позиция с 18 точки, на две от спасителната зона, докато Болоня са 11-и с 28 точки.

КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ А МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

Домакините започнаха по-силно двубоя, като за по-малко от пет минути те изпълниха свободен удар и три корнера. При третия ъглов удар топката бе центрирана в наказателното поле, където Жоао Педро опита да отклони с глава, но след това топката бе изчистена от Николас Домингес малко пред голлинията.

В деватата минута Болоня изпълни корнер, като Домингес отклони с глава към задната греда, където Муса Бароу опита изстре от малък ъгъл, който се оказа неточен. Минута след това далечен удар на Матиас Сванберг също прелетя в аут.

В 13-ата минута Найтан Нандес центрира от левия фланг в наказателното поле, където Валентин Антов изпревари Жоао Педро и изчисти в корнер.

LIVE | КАЛЯРИ – БОЛОНЯ 0:0

Стартови състави на двата отбора:

КАЛЯРИ (3-4-1-2): 28. Алесио Краньо – 15. Рагнар Клаван, 2. Диего Годин – 24. Даниеле Ругани – 18. Найтан Нандес, 8. Разван Марин, 32. Алфред Дънкан, 25. Габриеле Запа – 4. Раджа Наинголан – 10. Жоао Педро (к), 9. Джовани Симеоне

Старши треньор: Леонардо Семплици

БОЛОНЯ (4-2-3-1): 28. Лукаш Скорупски – 15. Ибрахима Мбайе, 5. Адама Сумаро, 26. Валентин Антов, 29. Лоренцо Де Силвестри – 32. Матиас Сванберг, 8. Николас Домингес – 10. Никола Сансоне, 21. Роберто Сориано, 7. Рикардо Орсолини (к) – 99. Муса Бароу

Старши треньор: Синиша Михайлович

Главен съдия: Марко Ди Бело, Италия

Стадион: „Сардиния Арена“, Каляри, Италия

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Gong.bg. Можете да го изтеглите от Google Play, App Store и AppGallery.

Източник: Gong.bg