НА ЖИВО: Черно море – Ботев Враца, гол на „Тича“ – БГ Футбол – efbet Лига

Черно море води с 1:0 срещу Ботев Враца в мач от 13-ия кръг на efbet Лига. Белгиецът Файсел Касми откри резултата в 32-ата минута.

Двубоят започна в 12:30 на стадион „Тича“ и може да го следите пряко по DIEMA SPORT, PLAY DIEMA XTRA, както и минута по минута в Gong.bg.

Срещата на „Тича“ започна равностойно с малко по-активна игра на домакините. Логично „моряците“ стигнаха първи до голова възможност в мача. В 16-ата минута Файсел Касми шутира изненадващо отдалеч, вратарят Митов изби, но топката отиде в Леандро. Халфът на Черно море явно бе неподготвен, но все пак отклони към Курьор, който отправи удар без забавяне, но неточен.

Три минути по-късно гредата спаси варненци от попадение. Нападателят на Ботев Враца Юлиан Ненов бе изведен зад защитата от Чавдар Ивайлов и шутира мощно по диагонала, но топката срещна левия стълб на вратаря Дичевски и излезе в аут.

Последваха няколко неточни удари отдалеч на Файсел Касми, който влезе в мача с най-голямо желание. Логично именно белгиецът разпечата вратата на врачани в 32-ата минута. Той изненада стража Христо Митов с хубав шут с левия крак от ъгъла на наказателното поле за 1:0.

ЧЕРНО МОРЕ – БОТЕВ ВРАЦА 1:0

1:0 Файсел Касми (32)

ЧЕРНО МОРЕ (4-2-3-1): 26. Иван Дичевски – 6. Виктор Попов, 27. Даниел Димов-капитан, 8. Емил Янчев, 2. Цветомир Панов – 70. Стефан Велев, 71. Васил Панайотов – 29. Файсел Касми, 10. Илиан Илиев, 15. Леандро – 19. Матиас Курьор

Треньор Илиан Илиев

БОТЕВ ВРАЦА (3-4-2-1): 1. Христо Митов-капитан –  81. Атанас Зехиров, 24. Алассане Н Диайе, 18. Илия Миланов – 21. Мaртин  Костадинов,6. Даниел Гаджев, 7. Чавдар Ивайлов, 14. Димитър Буров – 8. Педро Лагоа, 88. Уелингтон Брито да Силва-Том – 11. Юлиан Ненов