НА ЖИВО: ПСЖ – Манчестър Юнайтед 1:1 – Футбол свят – Шампионска лига

ПСЖ и Манчестър Юнайтед играят при резултат 1:1 в първи двубой от Група Н в най-комерсиалния европейски турнир. Бруно Фернандеш изведе „червените дяволи“ напред след точно изпълнена дузпа. В началото на втората част Антони Марсиал си реализира нелеп автогол. Двубоят стартира в 22:00 часа и Gong.bg ще проследи всичко най-интересно от сблъсъка в Париж.

Двата отбор стартираха във високо темпо под проливния дъжд в Париж. Домакините организираха добро нападение отляво в 4-ата минута. Анхел Ди Мария подаде към Лейвин Курзава, но бранителят бе спрян от навременния и решителен шпагат на Уан-Бисака.

В 12-ата минута станахме свидетели и на първия точен удар в срещата. Анхел Ди Мария получи на границата на наказателното поле и стреля фалцово към десния ъгъл, но Давид Де Хеа изби решително в корнер.

Последва центриране в наказателното поле, където Лейвин Курзава нанесе удар отблизо, но испанският страж скъси дистанцията и спаси.

В 19-ата минута се откри добра възможност и пред Манчестър Юнайтед. Антони Марсиал получи в наказателното поле и стреля над вратата.

Две минути по-късно главният съдия Антонио Матеу Лаос посочи бялата точка за нарушение на Данило срещу Антони Марсиал. Испанският рефер разгледа ситуацията с ВАР и 11-метровия наказателен удар остана. Зад топката застана Бруно Фернандеш и в типичния си стил стреля в долния десен ъгъл, но Кейлор Навас прояви страхотен рефлекс и изби. Но Матеу Лаос видя нередност при изпълнението на дузпата и Бруно Фернандеш получи нов шанс. Португалецът отново стреля в десния долен ъгъл и този път реализира.

В 27-ата минута Неймар бе изведен на добра позиция, но Давид Де Хеа излезе разчетено и изби. Парижани опитаха да притиснат съперника си, но защитата на Манчестър Юнайтед успя да предотврати опасностите.

В 34-ата минута Килиан Мбапе падна в наказателното поле след съприкосновение със защитник на гостите, но главният съдия този път не посочи бялата точка.

Четири по-късно Бруно Фернандеш отправи плътен изстрел от границата на наказателното поле, което принуди Кейлор Навас да избива решително в ъглов удар. След последвалия корнер Алекс Телеш центрира в наказателното поле, където Скот МакТомини стреля с глава, получи се рикошет и вратарят на парижани направи ново великолепно спасяване.

В 42-ата минута Маркъс Рашфорд нахлу в наказателното поле, но последва решителна намеса на Абду Диало и опасността бе предотвратена.

В добавеното време на първата част Килиан Мбапе се озова на добра стрелкова позиция и отправи плътен удар, но топката срещна тялото на Неймар и излезе в аут.

На почивката треньорът на ПСЖ Томас Тухел мигновено реагира и включи в игра Мойс Кийн. Италианецът се появи на мястото на Идриса Гей и имаше за задача да засили нападателната мощ на парижани.

Гостите имаха отлична възможност в началните минути на втората част, но Маркъс Рашфорд не успя да подаде точно към Антони Марсиал.

Минута по-късно Килиан Мбапе нахлу в наказателното поле и стреля, но Давид Де Хеа улови.

В 55-ата минута ПСЖ възстанови равенството. Неймар центрира остро в наказателното поле от ъглов удар, където Антони Марсиал засече в собствената си мрежа.

Веднага след изравнителното попадение, парижани имаха възможност да постигнат пълен обрат. Килиан Мбапе овладя отлично и стреля, но изстрелът му бе блокиран от защитн на „червените дяволи“.

В 59-ата минута Антони Марсиал можеше да се реваншира на тима си, но изстрелът му с глава премина над напречната греда.

Минута по-късно Мойс Кийн се строполи на тревата, но главният съдия Матеу Лаос отново бе категоричен, че дузпа няма.

Натискът на домакините се засили и те обсадиха вратата на Давид Де Хеа. Триото в атака Килиан Мбапе, Неймар и Мойс Кийн имаха добри възможности, но до ново попадение не се стигна.

Манчестър Юнайтед отговори с далечен изстрел на Бруно Фернандеш, който премина високо над вратата.

В 69-ата минута Кейлор Навас се намеси решително след плътен изстрел на Маркъс Рашфорд. Костариканецът изби в ъглов удар топката влизаща в левия му ъгъл.

Пет по-късно Алесандро Флоренци центрира в наказателното поле, където Мойс Кийн стреля с глава, но изстрелът му премина над вратата.

ПСЖ – МАН ЮНАЙТЕД 1:1

0:1 Бр. Фернандеш 23′-д.

1:1 Марсиал 55′-авт.

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ПСЖ: Кейлор Навас, Алесандро Флоренци, Преснел Кимпембе, Абду Диало, Лейвин Курзава, Андер Ерера, Данило Перейра, Идриса Гей, Анхел Ди Мария, Неймар, Килиан Мбапе

Тр. Томас Тухел

МАНЧЕСТЪР ЮН: Давид Де Хеа, Аарън Уан-Бисака, Виктор Линдельоф, Аксел Туанзебе, Люк Шоу, Фред, Алекс Телеш, Скот МакТомини, Бруно Фернандеш, Маркъс Рашфорд, Антони Марсиал