НА ЖИВО: Барселона – Ференцварош, класика на „Камп Ноу“ – Футбол свят – Шампионска лига

Отборите на Барселона и Ференцварош играят при резултат 3:0 в първи двубой и за двата тима от група G на новия сезон в Шампионската лига. В 27-ата Лионел Меси откри от дузпа, а в 42-ата минута Ансу Фати удвои. В 52-ата минута Филипе Коутиньо направи резултата класически.

„Каталунците“ стартират в предни позиции с триото Франсиско Тринкао, Лионел Меси и Ансу Фати. В средата на терена пък ще действат Филипе Коутиньо, Миралем Пянич и Френки де Йонг.

Срещата започна с натиск на „каталунците“, но до реални опасности не се стигаше. В деветата минута Клеман Лангле засече с глава центриране от ъглов удар, но над вратата на унгарците.

В 11-та минута попадение на Токмак Нгуен от тима на гостите бе отменено заради засада.

Минута след това Лионел Меси изпълни пряк свободен удар, но доста неточно.

Домакините продължиха с натиска и в 17-ата минута Меси нанесе много опасен удар от границата на пеналтерията, но вратарят Денеш Дибуш направи чудесно спасяване.

Три минути след това гостите създадоха най-чистата ситуация до момента. Исаел бе изведен чудесно от Токмак Нгуенсам срещу Нето, успя да заобиколи стража и стреля, но изстрелът му нацели напречната греда.

В 22-ата минута Филипе Коутиньо опита своя специалитет – силен удар от границата на наказателното поле, но той премина на сантиметри от гредата на Фернцварош.

Четири минути след това Меси навлезе в наказателното поле, премина покрай Игор Каратин, но беше повален от Ковачевич. Съдията пък отсъди дузпа. Аржентинецът застана зад топката и, въпреки че Дибуш усети посоката на удара, изстрелът беше силен и много точен – 1:0.

След попадението испанците заиграха с настроение и пропуснаха още няколко положения.

В 34-ата минута Франсиско Тринкао комбинира с Фати, който опита изстрел, но вратарят Дибуш изби с крак.

Пет минути след това Тринако бе изведен чудесно от Меси, но не можа да преодолее вратаря на Ференцварош.

„Каталунците“ все пак стигнаха до второ попадение преди почивката. В 42-ата минута Френки де Йонг и Ансу Фати комбинираха по чудесен начин, като нидерландецът даде превъзходен извеждащ и прехвърлящ пас, а Фати намери отлично топката от въздуха и я запрати в далечния ъгъл –  2:0.

БАРСЕЛОНА – ФЕРЕНЦВАРОШ 3:0

1:0 Лионел Меси (дузпа) 27′

2:0 Ансу Фати 42′

3:0 Филипе Коутиньо 52′

Стартови състави на двата отбора:

БАРСЕЛОНА (4-3-3): 1. Нето – 20. Сержи Роберто, 3. Жерар Пике, 15. Клеман Лангле, 2. Сержиньо Дест – 14. Филипе Коутиньо, 8. МИралем Пянич, 21. Френки де Йонг – 17. Франсиско Тринкао, 10. Лионел Меси (к), 22. Ансу Фати

Старши треньор: Роналд Куман

ФЕРЕНЦВАРОШ (4-2-3-1): 90. Денеш Дибуш (к) – 17. Елдар Чивич, 15. Аднан Ковачевич, 15. Миха Блажич, 21. Ендре Ботка – 93. Аиса Лайдоуни, 14. Игор Хатарин – 11. Олександър Жубков, 18. Давид Шигер, 88. Исаел – 10. Токмак Чол Нгуен

Старши треньор: Серхий Ребров