В открит мач „Юнайтед“ спечели надлъгването с ПСЖ – Спорт

В открит мач

© Reuters

Манчестър юнайтед“ започна с победа новия сезон в Шампионската лига. Тимът на Оле Гунар Солскяр спечели с 2:1 гостуването си на финалиста в предишната кампания „Пари сен жермен“ в открит мач, който предложи много вълнуващи моменти.

„Юнайтед“ влезе смело в мача, но ПСЖ пръв показа силата си в атака. Вратарят на „червените дяволи“ Давид де Хея трябваше да се намесва два пъти, за да спира устрема на Анхел ди Мария и Левин Курзава.

Тимът на Солскяр също атакуваше опасно и използва своята възможност в 22-ата минута. Абду Диало събори Марсиал в наказателното поле и „Юнайтед“ получи дузпа.

Първоначално Кейлор Навас спаси изпълнението на Фернандеш, но 11-метровия удар беше пребит, тъй като вратарят на ПСЖ беше напуснал голлинията твърде рано. От втория път португалецът, който за пръв път изведе „червените дяволи“ с капитанската лента, не сбърка.

В 34-ата минута Килиан Мбапе проби в наказателното поле и беше съборен от Ерик Баи, но съдията прецени, че отнемането на топката е било чисто. В ситуацията Неймар получи жълт картон за оспорване.

ПСЖ започна второто полувреме с голяма мотивация. Добро действие на Мбапе завърши с удар по диагонала, който беше спасен страхотно от Де Хея. Натискът на домакините се засили и при опит за центриране на Курзава топката се отклони в горната греда.

В 55-ата минута ПСЖ стигна до попадение. След изпълнение на ъглов удар Марсиал засече топката в собствената си врата.

Двата отбора атакуваха, като добри възможности имаше и пред двете врати. Голът не стресна „Юнайтед“ и в 69-ата Рашфорд можеше да се разпише, но Навас направи важно докосване. По-късно пред нападателя на англичаните отново се откри добра възможност.

От другата страна на игрището Де Хея също впечатляваше със спасяванията си. „Юнайтед“ обаче продължаваше да е по-опасния отбор в края и заслужено стигна до гол, дело на Рашфорд в 87-ата минута.

Източник: Dnevnik.bg