15-годишен дебютира в Ла Лига

Футболист на 15 години дебютира в испанската Ли Лига и стана най-младият в историята на първенството. Това е Лука Ромеро, футболист на „Майорка“ – той влезе след почивката при гостуването на тима на „Реал“ (Мадрид). „Белите“ спечелиха с 2:0 и се върнаха на върха.

При равни точки отборът на Зинедин Зидан е с по-добри покозатели в преките мачове с „Барселона“, който ден по-рано се измъчи с „Атлетик“ (Билбао) – 1:0.

На стадион „Алфредо ди Стефано“ в базата на „Реал“ Винисиус откри в 19-ата минута, а в 56-ата Серхио Рамос вкара за 2:0 от свободен удар. Това е десетото попадение на капитана за сезона, а още в предишния кръг той стана резултатният защитник в историята на Ла Лига.

„Реал“ е на седем победи от титлата – първа от 2017 г. насам. „Барселона“ трябва да разчита на грешка на „белите“, но тяхната програма е по-лека.

Източник: ClubZ.bg