НА ЖИВО: Юнайтед с минимална преднина, ВАР отмени гол на Сити – Футбол свят – Англия

Отборите на Манчестър Юнайтед и Манчестър Сити играят при резултат 1:0 в дербито от поредния кръг на Висшата лига. Антони МАрсиал откри за домакините след половин час игра и заучено изпълнение на пряк свободен удар.

Интригуващият сблъсък може да гледате на живо в ефира на DIEMA SPORT 2, както и онлайн на PLAY DIEMA XTRA. В Gong.bg пък може да намерите всичко най-интересно около дербито, както и видео от всеки гол и всяка спорна ситуация.

►Актуализирай!

Срещата започна с лек териториален натиск за символичните гости от Сити, който в първите няколко минути стигнаха до два поредни корнера, които обаче не донесоха притеснения за Давид де Хеа.

В 10-ата минута дойде и първата реална голова възможност в мача, която бе на сметката на „гражданите”. Люк Шоу направи коварна грешка, след като бе преследван от Серхио Агуеро и позволи на аржентинеца да му отнеме. Агуеро напредна много добре и комбинира с Фил Фоудън. Англичанинът от своя страна намери Стърлинг на противоположния фланг, той овладя и след един финт стреля фалцово с десния крак, но Де Хеа изби в корнер.

Три минути по-късно Агуеро направи за смях Хари Магуайър, прокарвайки топката между краката му, но в последния момент Неманя Матич притича и изби коженото кълбо в пореден ъглов удар.

Отговорът на „червените дяволи” дойде в 16-ата минута, когато Даниел Джеймс бе изведен на отлична позиция от новата звезда на тима Бруно Фернандеш. Крилото на домакините стреля по диагонала, но право в обсега на Едерсон, който нямаше проблеми да отрази и да улови топката.

В средата на първата част Отаменди извърши фаул пред наказателното поле на своя тим срещу Даниел Джеймс, което доведе до пряк свободен удар в полза на домакините. С изпълнението му се нагърби Фернандеш, който обаче стреля в стената.

Домакините все пак успяха да нанесат своя удар точно след половин час игра. Възпитаниците на Оле Гунар Солскяер реализираха страхотен гол, въпреки че основната вина за попадението на „червените дяволи” бе на вратаря Едерсон.

След заучено изпълнение на свободен удар пред пеналта на гостите, Бруно Фернандеш копна технично топката зад стената, където дебнеше Антони Марсиал. Нападателят показа истинско майсторство, стреляйки от въздуха в близкия ъгъл на вратата. Едерсон докосна топката, но не успя да спре силния шут на Марсиал за 1:0.

Няколко минути преди почивката дойде и една от най-спорните ситуации в срещата. Фред проби много добре и навлезе в наказателното поле, където след съприкосновение с Отаменди се строполи на земята. Реферът Майк Дийн действа мигновено и вдигна жълт картон за симулация на Фред. Телевизионните повторения обаче показаха, че Отаменди наистина рита крака на футболиста на Манчестър Юнайтед. Въпреки споровете обаче, в този случай не бе използвана системата за видеоарбитраж.

„Гражданите” гостуват на „Олд Трафорд” с мисъл за реванш след поражението от „червените дяволи” в ответния мач на „Етихад” през декември.

Юнайтед заема седмата позиция във временното класиране с актив от 42 точки. Сити е втори с 57 точки.

Впечатление прави, че в състава на Манчестър Сити не попада белгийския плеймейкър Кевин де Бройне. Той падна лошо във финала за Карабао къп миналия уикенд и от щаба на „гражданите” са решили да не рискуват състоянието му, имайки се предвид предстоящия мач с Реал Мадрид в Шампионската лига.

Фил Фоудън получава титулярна позиция в селекцията на Гуардиола, а Едерсон се завръща на вратата за „гражданите”. Жоао Кансело пък е предпочетен на десния бек за сметка на Кайл Уолкър.

Оле Гунар Солскяер пък прави цели седем промени в стартовия си състав в сравнение с мача за ФА Къп срещу Дарби Каунти през седмицата. Хари Магуайър, който бе под въпрос за днешната срещата, е успял да се възстанови и започва мача като титуляр. Аарън Уан Бисака и Даниел Джеймс също са на линия за мача, въпреки леките си здравословни проблеми, които имаха.

МАН ЮН – МАН СИТИ 1:0

1:0 Марсиал 30′

Стадион: „Олд Трафорд”

Рефер: Майк Дийн

Манчестър Юнайтед: 1. Де Хеа, 2.Линдельоф, 5.Магуайър, 23.Шоу, 29.Уан-Бисака, 31, Матич, 17.Фред, 53.Уилямс, 18.Бруно Фернандеш, 21.Джеймс, 9.Марсиал

Мениджър: Оле Гунар Солскяер

Манчестър Сити: 31.Едерсон, 27.Кансело, 30.Отаменди, 25.Фернандиньо, 11.Зинченко, 20.Бернардо Силва, 16.Родри, 8.Гюндоган, 47.Фоудън, 10.Агуеро, 7.Стърлинг

Мениджър: Пеп Гуардиола