НА ЖИВО: Манчестър Юнайтед – Ливърпул 1:0, отмениха гол на Мане – Футбол свят – Англия

Отборите на Манчестър Юнайтед и Ливърпул играят при резултат 1:0 в пореден епизод от съперничеството между двата най-титулувани гранда в английския футбол. Голът отбеляза Маркъс Рашфорд в 36-ата минута. Срещата можете да я наблюдавате чрез прякото предаване на DIEMA SPORT 2 и онлайн на PLAY DIEMA XTRA.

Първата по-опасна ситуация дойде в шестата минута, когато Ашли Йънг центрира от фаул в наказателното поле, но играчите на Ливърпул, които днес играят в бяло, успяха да изчистят топката.

Три минути по-късно Роберто Фирмино нанесе първия изстрел към една от двете врати, но той бе доста неточен.

Джорджиньо Вайналдум опита изстрел в 13-ата минута, но Давид Де Хеа спаси. В 21-ата минута Андреас Перейра шутира, но топката се отби в защитник на „мърсисайдци“ и излезе в ъглов удар, от който не последва нищо опасно.

В 26-ата минута Скот МакТоминей също опита удар, но топката попадна в ръцете на Алисон.

Мохамед Салах е извън групата на Ливърпул, след като не успя да се възстанови от контузия, получена на мача с Лестър преди две седмици. Жоел Матип, който подписа нов договор с клуба до 2024 г., се завръща в тима, както и вратарят Алисон. Давид де Хеа и Антони Марсиал пък са титуляри за „червените дяволи“.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД – ЛИВЪРПУЛ 1:0

1:0 Маркъс Рашфорд 36′

Стартови състави на двата отбора:

Манчестър Юнайтед (3-4-3): 1. Давид де Хеа – 29. Аарън Уан-Бисака, 2. Виктор Линдельоф, 5. Хари Мауайър, 18. Ашли Йънг (к) – 39. Скот МакТоминей, 38. Аксел Туанзебе, 17. Фред – 15. Андреас Перейра, 10. Маркъс Рашфорд, 21. Даниел Джеймс

Мениджър: Оле Гунар Солскяер

Ливърпул (4-3-3): 1. Алисон – 26. Андрю Робъртсън, 4. Върджил ван Дайк, 32. Жоел Матип, 66. Трент Александър-Арнолд – 5. Джорджиньо Вайналдум, 3. Фабиньо, 14. Джордан Хендерсън (к) – 27. Дивок Ориги, 9. Роберто Фирмино, 10. Садио Мане

Мениджър: Юрген Клоп

Сблъсъкът не можеше да намери двата отбора по-полюсни ситуации – Ливърпул е уверен лидер в класирането с 24 от 24 възможни точки, докато Юнайтед се намира съвсем близо до зоната на изпадащите. По всичко личи, че „червените” са отявления фаворит, макар че факторът „Олд Трафорд” не бива да бъде подценяван.

За последно Ливърпул победи насред „Театъра на мечтите” през 2014 година, а това традиционно е може би най-трудният им стадион за гостувания. Както знаем, моментната форма често няма отношение към дербита от такъв характер, а мениджърът на Юнайтед Оле Гунар Солскяер е опрян до стената в нуждата си от позитивни резултати.

Норвежецът на всичко отгоре е затруднен допълнително контузиите в своя лагер. Две от големите звезди – халфът Пол Погба и вратарят Давид де Хеа – до последно ще бъдат под въпрос заради своите контузии. Последният се появи на сбора преди срещата, с което подхрани надежди, че все пак би могъл да е на линия. Съмнения има и около състоянието на Люк Шоу, Диого Далот, Тимъти Фосу-Менса и Мейсън Грийнууд. Десният краен защитник Аарън Уан-Бисака се очаква да се завърне след вируса, който го повали. Антони Марсиал също изглежда готов да играе.

В същото време мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп има на разположение почти всичките си играчи. Твърдо аут от мача заради травма е крилото Джердан Шакири. Жоел Матип би трябвало да започне като титуляр до Върджил ван Дайк. Наби Кейта и Алекс Окслейд-Чембърлейн се очаква да бъдат на пейката в качеството си на смени, които биха могли да направят разликата.

Главен съдия: Мартин Аткинсън

Стадион: „Олд Трафорд“, Манчестър, Англия

Източник: Gong.bg