НА ЖИВО: Ливърпул – Челси, греда за „сините“ – Футбол свят – Други

Ливърпул и Челси играят при резултат 0:0 в мача за Суперкупата на Европа.

„Мърсисайдци“ спечелиха Шампионската лига тази година, с победа над Тотнъм с 2:0, докато „сините“ се наложиха над отбора на Арсенал на финала в Лига Европа с 4:1.

За първи път в историята мачът за Суперкупата на Европа ще бъде изцяло между английски отбори. „Червените“ са печелили трофея три пъти, а лондончани – един път.

Друго интересно тази вечер ще бъде свързано с главното действащо лице на терена – съдията. За първи път жена ще ръководи толкова важен сблъсък. Двубоят бе поверен на французойката Стефани Фрапар, а нейни помощнички ще са Манюел Николози и Мишел О’Нийл. Четвърти рефер ще бъде турския арбитър Джунейт Чакър.

В петата минута Ливъпрул имаха претенции за дузпа. Хендерсън центрира в наказателното поле, където Садио Мане се опита да стреля със задна ножица, но топката срещна ръката на Кристенсен. Съдийката отсъди само корнер. Секунди по-късно Матип стреля с глава, но в обсега на вратаря.

В деветата минута Салах ценртрира от свободен удар в наказателното поле на „сините“, където се стигна до леко разбъркване. Топката стигна до Фабиньо, който стреля, но Кепа улови. Педро отправи първия удар към вратата на Ливърпул в 11-ата минута, но топката излезе в аут.

Салах бе много близо до това да открие резултата в 16-ата минута. Той беше изведен сам срещу вратаря, но леко встрани. Египтянинът стреля, но Кепа спаси. Минута по-късно Педро изведе Жиру, но заради скоростта си не успя да напредне достатъчно и бе застигнат от Матип. Французинът стреля, но в аут.

В 20-ата минута Ковачич изведе страхотно Педро, но Робърстън успя да постави тялото си пред това на испанеца и изчисти.

Две минути по-късно Челси удари греда. Педро и Жиру си размениха двойно подаване. Испанецът влезе в наказателното и стреля от малък ъгъл, но топката срещна напречната греда.

Ливърпул изпълниха корнер в 28-ата минута. Кепа увисна, но Ван Дайк стреля над вратата.

Ливърпул – Челси 0:0

Ливърпул (4-3-3): Адриан, Джо Гомес, Жоел Матип, Върджил ван Дайк, Андрю Робъртсън, Фабиньо, Джеймс Милнър, Джордан Хендерсън (к), Алекс Окслейд-Чембърлейн, Садио Мане, Мохамед Салах

Резерви: Анди Лонърган, Каоимин Келъхър, Ки-Яна Хувър, Трент Александър-Арнолд, Джорджиньо Вайналдум, Райън Брюстер, Адам Лалана, Джердан Шакири, Харви Елиът, Дивок Ориги, Роберто Фирмино

Ст. треньор: Юрген Клоп

Челси (4-3-3): Кепа Арисабалага, Емерсон Палмиери, Курт Зума, Андреас Кристенсен, Сесар Аспиликуета (к), Матео Ковачич, Н’Голо Канте, Жоржиньо, Кристиан Пулишич, Оливие Жиру, Педро

Резерви: Уили Кабайеро, Давиде Запакоста, Антонио Рюдигер, Фикайо Томори, Маркос Алонсо, Кенеди, Рос Баркли, Мейсън Маунт, Били Гилмор, Тами Ейбрахам, Уилям, Миши Батшуай

Ст. треньор: Франк Лампард

Главен съдия: Стефани Фрапар (Франция)