Спорт | „Ливърпул“ продължи гонитбата със „Сити“ след победа над „Бърнли“

© Reuters

„Ливърпул“ отговори на предизвикателството на шампиона „Манчестър сити“ и се доближи на една точка от лидера във Висшата лига. Мърсисайдци победиха „Бърнли“ с 4:2 на своя „Анфийлд“, ден след като „Сити“ се справи с „Уотфорд“.

Точни за успеха на червените бяха Садио Мане и Роберто Фирмино, които се разписаха по два пъти.

Всичко в мача беше решено до 29-ата минута, когато авансът на „Ливърпул“ беше 2:1. Гостите изненадващо откриха след шест минути игра, но с голове на Мане и Фирмино домакините обърнаха.

След почивката Фирмино вкара в 67-ата минута, с което уби интригата. След това „Бърнли“ беше много активен и опита всичко да промени развоя на срещата, но не успя. В добавеното време паднаха нови два гола – първо Гудмундсон се разписа за „Бърнли“, а след това Мане оформи крайния резултат.

В трети пореден мач звездата на червените Мохамед Салах не успя да се разпише. Той беше изправен пред това да изравни рекорда на Алън Шиърър за най-бързо достигане до 50 гола във Висшата лига. Английската легенда постигна това за 66 мача, а Салах остава с 49 попадения в 66 срещи.

Източник: Dnevnik.bg