29-ият кръг в Премиършип: Дотук ли беше Ливърпул? – Футбол свят – Англия

Дотук ли бяха надеждите на Ливърпул най-сетне да стигне до титлата във Висшата лига? Това е големият въпрос след двубоите от 29-ия кръг на английското първенство.

Авансът на мърсисайдци в класирането пред Манчестър Сити се топеше бавно-бавно, но след изминалия уикенд Премиършип вече има нов едноличен лидер в лицето на „гражданите“.

Те свършиха своята работа в съботния ден, когато единственият гол на Риад Марез донесе успеха при гостуването на Борнемут.

В неделя бе ред за голямото изпитание пред Ливърпул – градско дерби срещу Евертън. Е, на „Гудисън Парк“ тимът на Юрген Клоп разочарова и завърши 0:0. Дали силният вятър е повлиял, както каза самият Клоп, едва ли има толкова значение вече. Фактът е, че тимът му вече изостава с точка зад Сити и оттук насетне съдбата им зависи до голяма степен и от „гражданите“.

Мърсисайдското дерби не бе единственото градско в кръга. Тотнъм посрещна Арсенал в един винаги лют спор, който също завърши без победител – 1:1 след ранен гол на Арън Рамзи и изравнително попадение на Хари Кейн в 74-ата минута.

Ромелу Лукаку пък се превърна в герой за Манчестър Юнайтед, който стигна до драматична победа с 3:2 над Саутхемптън. Белгиецът реализира победния гол в 88-ата минута, който бе негов втори в двубоя.

В друго лондонско дерби пък Челси измъкна успеха с 2:1 като гост на Фулъм. Трите гола паднаха в рамките на 11 минути между 20-ата и 31-ата като за „сините“ реализираха Гонсало Игуаин и Жоржиньо.